Prawo rodzinne

Trudno o drugi bardziej wymagający aspekt prawa, niż prawo rodzinne, ponieważ sprawy trafiające przed oblicze sądu rodzinnego zawsze mają najbardziej skomplikowany charakter i wyjątkowy ciężar emocjonalny dla każdej ze stron. Dlatego adwokat rodzinny Wrocław powinien za wszelką cenę umieć słuchać i wykazywać się empatią, aby móc z należytą starannością podejść do każdej sprawy indywidualnie i ze zrozumieniem głębokich problemów stojących za każdą sytuacją rodzinną i życiową. Kancelaria prawna Agnieszki Moszczyńskiej we Wrocławiu prowadzi sprawy z zakresu prawa rodzinnego, także sprawy międzynarodowe, dotyczące tak ważnych kwestii jak władza rodzicielska, kontakty z dzieckiem, alimenty, opieka nad dzieckiem, ustalenie ojcostwa, uprowadzenie dziecka za granicę. Dobry prawnik zdaje sobie sprawę z powagi spraw związanych z tym tematem, dlatego podchodzimy do tych kwestii z pełną empatią, zaangażowaniem i determinacją. Mając na uwadze to, że dobry adwokat będzie skuteczny tylko wtedy, zadba o wszystkie aspekty sprawy – zawsze podchodzimy do zagadnienia kompleksowo.

Prawo rodzinne

Adwokat rodzinny Wrocław usługi od A do Z

Zakres problemów, z którymi stawiają się w kancelariach adwokackich klienci potrzebujący konsultacji w tematach typowo rodzinnych – jest bardzo szeroki. Dlatego też nasz adwokat rodzinny we Wrocławiu Agnieszka Moszczyńska niejednokrotnie radzi sobie zarówno z zagadnieniami typowo alimentacyjnymi, których nie brakuje wśród procesów sądowych trafiających na wokandę, kwestiami rozwodowymi i rozdzielnością majątkową, ale także z kłopotami bardziej nietypowymi jak uprowadzenia niepełnoletnich przez ich opiekunów prawnych. Coraz częściej nasz adwokat rodzinny Wrocław musi nie tylko orientować się biegle w krajowych przepisach prawnych, ale powinien umiejętnie poruszać się także w kluczowych aktach prawa międzynarodowego, jak chociażby Konwencja Haska, kiedy w grę wchodzi dochodzenie swoich roszczeń w stosunku do osoby przebywające poza granicami kraju.

Wszystkie tego typu sprawy mają zawsze szczególne uwarunkowania, prowadzące do unikalnych i jednostkowych rozstrzygnięć sądowych, dlatego bardzo ważnym jest, aby adwokat rodzinny Wrocław z kancelarii Agnieszki Moszczyńskiej reprezentujący Twoje interesy przed sądem rodzinnym nie tylko znał wykładnię prawa i obecne orzecznictwo, ale posiadał również duże zawodowe doświadczenie w podobnych sprawach. To właśnie wiedza i prawnicze know-how sprawia, że nasza kancelaria prawa rodzinnego może pochwalić się o wiele wyższą skutecznością, wynikającą z wielu lat specjalizacji i wypracowywania własnych procedur.

Nasze zaangażowanie to podstawa sukcesów

Ogromne doświadczenie zbierane z latami kolejnych unikalnych spraw rodzinnych, to jedno. Know-how i własne procedury wewnętrzne oraz głęboka wiedza legislacyjna, to oczywiście drugi element sukcesu. To co sprawia jednak, że adwokat rodzinny z Wrocławia może świadczyć oferowane przez siebie usługi najlepiej na rynku – to jego zaangażowanie, którego nie można nam odmówić. 100% poświęcenia się sprawie rodzinnej, w której efekt końcowy potrafi być zaskakujący a wynagrodzenie jest znacznie niższe niż przy sprawach chociażby windykacyjnych – wymaga od adwokata, aby był wyjątkowo zdeterminowany i to właśnie wyróżnia naszych adwokatów.

Podejmując decyzję o przyjęciu sprawy rodzinnej, adwokat powinien poświęcić jej tyle uwagi, ile jest niezbędne dla jej właściwego prowadzenia. Naszych Klientów na bieżąco informujemy o przebiegu sprawy i podejmowanych przez Sąd czynnościach.

Adwokat Prawo rodzinne Wrocław

Podczas wieloletniej praktyki, zdobyliśmy doświadczenie:

w sprawach małżeńskich:

 • o rozwód – zarówno z wyłącznej winy jednego z małżonków, jak i bez orzekania o winie; o separację,
 • o unieważnienie małżeństwa,
 • o ustanowienie rozdzielności majątkowej,
 • o podział majątku dorobkowego małżonków,
 • o alimenty od małżonka (w tym alimenty po rozwodzie);

w sprawach dotyczących dzieci, których przedmiotem są:

 • alimenty na dziecko (w tym podwyższenie alimentów lub obniżenie alimentów już zasądzonych),
 • władza rodzicielska – zawieszenie, ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej,
 • kontakty z dzieckiem,
 • pochodzenie dziecka (w tym zaprzeczenie ojcostwa, ustalenie ojcostwa, o unieważnienie uznania dziecka),
 • umieszczenie w rodzinie zastępczej,
 • uprowadzenie dziecka (w tym uprowadzenie za granicę, w których podstawą jest Konwencja Haska).

Prawo rodzinne dotyka również takich zagadnień, jak: ubezwłasnowolnienie, opieka, kuratela, przysposobienie. W niniejszych sprawach Klienci Kancelarii Adwokackiej Agnieszki Moszczyńskiej we Wrocławiu również mogą liczyć na fachową pomoc prawną – doradztwo oraz wsparcie podczas procesu sądowego.

Ponadto nasza kancelaria zapewnia doradztwo i prowadzenie trudnych spraw o przymusowe leczenie psychiatryczne lub odwykowe. Dla nas nie ma trudnych tematów rodzinnych, a każdy zatrudniony w kancelarii Agnieszki Moszczyńskiej adwokat rodzinny Wrocław ma ogromne doświadczenie i umie życzliwie wysłuchać każdego problemu, bez oceniania i stawiania wniosków. Doskonale rozumiemy, w jak ciężkim położeniu znajdują się nasi klienci i dokładamy wszelkiej staranności, aby po wizycie w naszej kancelarii, chociaż na chwilę uwierzyli, że otrzymają wsparcie prawne na najwyższym poziomie i nie pozostaną sami w starciu z sądowniczą czy administracyjną machiną.